MEGHÍVÓ

A Debreceni Egyetem Meteorológiai Tanszéke, a Magyar Szélenergia Társaság és a Nagyváradi Egyetem tisztelettel meghívja önt az

EURÓPAI SZÉLNAP

debreceni rendezvényére.
A rendezvény időpontja: 2007. június 15. 10 óra
Helyszíne: Debreceni Egyetem Kémiai Épület K/1 előadó.

A program:

10 óra: Workshop:

1. Tóth Péter: A szélenergia hasznosítás perspektívái az EU-ban és Magyarországon.
  2. Vallasek István, Sapientia Egyetem: A szélenergia hasznosítási lehetőségei Romániában.
  3. Olimpia Mintas - Maghiar Teodor - Mintas Ioan, Nagyváradi Egyetem: A szél-potenciál Bihar megye területén 2005-ben.
  4. Göőz Lajos, Nyíregyházi Főiskola: A szélenergia integrált alkalmazási lehetőségei a Zempléni hegység területén.
  5. Tóth László - Schrempf Norbert, SZIE: Mérési és értékelési rendszer szélerőmű park tervezéséhez, a várható teljesítmények (modellezéssel) POSZTER
  6. Schrempf Norbert - Tóth László, SZIE: A nagyobb és kisebb magasságban végzett szélmérések megbízhatósága, előrejelzési lehetőségek. POSZTER
  7. Varga Bálint, OMSZ: A felszíni és a magassági szélsebességek kapcsolatának vizsgálata SODAR-ral
  8. Costea Monica - Maghiar Teodor, Nagyváradi Egyetem: A turbulencia, mint a szél egy statisztikai tulajdonsága
  9. Radics Kornélia, MH Geoinformációs Szolgálat - Bartholy Judit, ELTE: A szélklíma változékonysága Magyarországon.
  10. Koppány György, SZTE: A megújuló energiaforrások mennyisége és elérhetősége.
  11. Orosz Miklós – Szabó Árpádné, NYÍRÖKOWATT: Szélerőgépek a gyakorlatban Magyarországon.
  12. Dúll Sándor, DE MFK: A karbantartás, a diagnosztika jelentősége a berendezések működési rendszerében.
  13. Homolya György, SPM Instrument Budapest Kft: A szélerőművek diagnosztikai ellenőrzése, vizsgálata SPM módszerrel.

13 óra: ebédszünet

14 óra: Az erki szélerőmű meglátogatása. (Utazás autóbusszal.) Visszatérés Debrecenbe kb. 18 órakor.

Kérjük, hogy a rendezvény zökkenőmentes lebonyolítása érdekében szíveskedjen kitölteni a mellékelt jelentkezési lapot és postán, e-mailen vagy faxon 2007. június 5.-ig visszaküldeni.